Administraţia  Meteorologie Hidrologie Monitoringul  Calităţii  Mediului Finanțe și Contabilitate

ro en ru Principal                                                                                                                                                                          

  AVERTIZĂRI 

   Vremea curentă

   Prognoze    Caracterizări ale  vremii    Caracterizări  climatice    Calitatea componentelor mediului

   Fenomene neobişnuite şi recorduri

  Terminologie şi unităţi de măsură

  Legenda simbolurilor

  Noutăţi

  În atenţia populaţiei

  Note informative şi publicaţii

  Istoria Serviciului

  Activitatea internaţională

   Suport tehnico-ştiinţific

  Instituţii naţionale şi internaţionale
      de profil

  Legislaţia

  Servicii prestate

  Informaţia difuzată prin mass-media

  Proiecte naţionale si internaţionale

  Condiţii de utilizare

  Contacte

SERVICIUL HIDROMETEOROLOGIC DE STAT

 

 str. Grenoble 134, MD-2072, mun. Chişinău, Republica Moldova

Tel.: (022) 77-35-00, 77-36-11

Fax: (022) 77-36-36

hidrometeo@meteo.gov.md

anticamera@meteo.gov.md

 

 

Nume,prenume

 

 

Funcţie

 

Telefon

 

E-mail

Mihail Roibu Director

(022) 77-35-00

mihail.roibu@meteo.gov.md

Violeta Bălan

Prim-vicedirector

(022) 77-35-11

violeta.balan@meteo.gov.md

Vitalii Jocot

Vicedirector

(022) 76-69-66

vitalii.jocot@meteo.gov.md

Direcţia Meteorologie

Lidia Treşcilo

Şef Direcţie

(022) 77-36-44

lidia.trescilo@meteo.gov.md

Tatiana Dabija

Șef-adjunct

(022) 77-36-44

tatiana.dabija@meteo.gov.md

Ghennadii Roșca

Şef CPM

(022) 77-35-44
(022) 77-35-03

ghennadii.rosca@meteo.gov.md

Sinoptician de serviciu

 

(022) 77-35-44

prognoza@meteo.gov.md

Tatiana Mironova

Şef CMA

(022) 77-36-47

tatiana.mironova@meteo.gov.md

Tatiana Bugaeva

Şef CMC

(022) 77-35-36

tatiana.bugaeva@meteo.gov.md

Natalia Iagolniţchi-Onofrei

Şef CGI

(022) 77-35-07

natalia.iagolnitchi@meteo.gov.md

Direcţia Hidrologie

Valeriu Cazac

Şef Direcţie

(022) 77-36-22

valeriu.cazac@meteo.gov.md

Valentina Cereş

Şef CPH

(022) 77-35-18

valentina.ceres@meteo.gov.md

Veaceslav Gherghelegiu

Şef CHC

(022) 76-45-88

veaceslav.gherghelegiu@meteo.gov.md

 

Şef CMH

(022) 76-45-88

 

Direcţia Monitoring al Calităţii Mediului

Gavril Gîlcă

Şef Direcţie

(022) 76-68-55

gavril.gilca@meteo.gov.md

Natalia Zgîrcu Șef-adjunct

(022) 76-24-66

nataliaracovet1901@yahoo.com

Marina Lungu

Şef interimar CMCAARM

(022) 76-25-66

calitate_aer@meteo.gov.md

Galina Catenco

Specialist principal SPPA

(022) 77-36-14

poluare_aer@meteo.gov.md

Valentina Iurcu

Şef CMCAS

(022) 76-24-66

valentina.iurcu@meteo.gov.md

Anna Cumanova

Şef CMCS

(022) 76-68-77

ana.cumanova@meteo.gov.md

Lidia Cozari

Şef CMEIMI

(022) 57-38-16

monitoring_ecologic@meteo.gov.md

Olga Mihni

Şef CAFC

(022) 56-16-30

analiza@meteo.gov.md

 

Dan Titov

Şef CC şi GIS

(022) 77-35-30

titov.dan@gmail.com

Veaceslav Cereş

Şef CMM

(022) 76-67-55

veaceslav.ceres@meteo.gov.md

Dmitri Kuzneţov

Șef interimar CCTI

(022) 77-35-47

dmitri.kuznetsov@meteo.gov.md

Operator CCTI

 

(022) 77-36-00

ccti@meteo.gov.md

Secţia Relaţii Internaţionale şi Integrare Europeană

Natalia Efros

Şef secţie

(022) 77-35-29

international@meteo.gov.md

Direcţia Finanţe şi Contabilitate

Elena Romanenco

Contabil-şef adjunct

(022) 77-36-29

elena.romanenco@meteo.gov.md

 

Daniela Lazari

Specialist principal Sectia Planificare şi Marketing

 

 (022) 77-36-03

 

contabilitate@meteo.gov.md

Valentina Cornei

Specialist principal Grupa Aprovizionare

(022) 76-69-33

contabilitate@meteo.gov.md

Secţia Administrativ-Organizatorică

Aneta Ieşanu

Specialist coordonator Cancelarie

 

(022) 77-35-41

 

cancelaria@meteo.gov.md

Tatiana Evseenco

Specialist principal
Resurse Umane

 

(022) 77-36-41

 

resurse.umane@meteo.gov.md

 

Telefon robot (prognoza pentru următoarele 24 de ore )

 

 

(022) 77-36-25

 

 

Vizualizaţi Serviciul Hidrometeorologic de Stat pe o hartă mai mare

 

  Rambler's Top100 liveinternet.ru: ïîêàçàíî ÷èñëî ïðîñìîòðîâ çà 24 ÷àñà, ïîñåòèòåëåé çà 24 ÷àñà è çà ñåãîäíÿ

Vremea în Chişinău
www.meteo.md
Download informer cod

Webmaster Principal Default homepage Favorite