Administraţia  Meteorologie Hidrologie Monitoringul  Calităţii  Mediului Finanțe și Contabilitate

ro en ru Principal                                                                                                                                                                          

  AVERTIZĂRI 

   Vremea curentă

   Prognoze    Caracterizări ale  vremii    Caracterizări  climatice    Calitatea componentelor mediului

   Fenomene neobişnuite şi recorduri

  Terminologie şi unităţi de măsură

  Legenda simbolurilor

  Noutăţi

  În atenţia populaţiei

  Note informative şi publicaţii

  Istoria Serviciului

  Activitatea internaţională

   Suport tehnico-ştiinţific

  Instituţii naţionale şi internaţionale
      de profil

  Legislaţia

  Servicii prestate

  Informaţia difuzată prin mass-media

  Proiecte naţionale si internaţionale

  Condiţii de utilizare

  Contacte

SERVICIUL HIDROMETEOROLOGIC DE STAT

 

 str. Grenoble 134, MD-2072, mun. Chişinău, Republica Moldova

Tel.: (022) 77-35-00, 77-36-11

Fax: (022) 77-36-36

hidrometeo@meteo.gov.md

anticamera@meteo.gov.md

 

 

Nume,prenume

 

 

Funcţie

 

Telefon

 

E-mail

Mihail Roibu Director

(022) 77-35-00

mihail.roibu@meteo.gov.md

Violeta Balan

Prim-vicedirector

(022) 77-35-11

violeta.balan@meteo.gov.md

Vitalii Jocot

Vicedirector

(022) 76-69-66

vitalii.jocot@meteo.gov.md

Direcţia Meteorologie

Lidia Treşcilo

Şef Direcţie

(022) 77-36-44

lidia.trescilo@meteo.gov.md

Tatiana Dabija

Șef-adjunct

(022) 77-36-44

tatiana.dabija@meteo.gov.md

Ghennadii Roșca

Şef CNPM

(022) 77-35-44
(022) 77-35-03

ghennadii.rosca@meteo.gov.md

Sinoptician de serviciu

 

(022) 77-35-44

prognoza@meteo.gov.md

Tatiana Mironova

Şef CMA

(022) 77-36-47

tatiana.mironova@meteo.gov.md

Tatiana Bugaeva

Şef CMMC

(022) 77-35-36

tatiana.bugaeva@meteo.gov.md

Natalia Iagolniţchi-Onofrei

Şef CGI

(022) 77-35-07

natalia.iagolnitchi@meteo.gov.md

Direcţia Hidrologie

Valeriu Cazac

Şef Direcţie

(022) 77-36-22

valeriu.cazac@meteo.gov.md

Valentina Cereş

Şef SPH

(022) 77-35-18

valentina.ceres@meteo.gov.md

Veaceslav Gherghelegiu

Şef CHCA

(022) 76-45-88

veaceslav.gherghelegiu@meteo.gov.md

Şef CMH

(022) 76-45-88

Direcţia Monitoring al Calităţii Mediului

Gavril Gîlcă

Şef Direcţie

(022) 76-68-55

gavril.gilca@meteo.gov.md

Natalia Zgîrcu Șef-adjunct

(022) 76-24-66

nataliaracovet1901@yahoo.com

Violeta Bălan

Şef CMCAARM

(022) 76-25-66

violeta.balan@meteo.gov.md

Galina Catenco

Specialist principal SPPA

(022) 77-36-14

poluare_aer@meteo.gov.md

Valentina Iurcu

Şef CMCAS

(022) 76-24-66

valentina.iurcu@meteo.gov.md

Ana Cumanova

Şef CMCS

(022) 76-68-77

ana.cumanova@meteo.gov.md

Rodica Midari

Şef CMEIMI

(022) 57-38-16

rodica.midari@meteo.gov.md

 

Şef CAFC

(022) 56-16-30

analiza@meteo.gov.md

 

Gherman Bejenaru

Şef CCPLD

(022) 77-35-30

gherman.bejenaru@meteo.gov.md

Irina Tulumari

Şef CMM

(022) 76-67-55

irina.tulumari@meteo.gov.md

Dmitrii Kuzneţov

Șef interimar CCTI

(022) 77-35-47

dmitri.kuznetsov@meteo.gov.md

Operator CCTI

 

(022) 77-36-00

ccti@meteo.gov.md

Secţia Relaţii Internaţionale şi Integrare Europeană

Cristina Malic

Şef secţie

(022) 77-35-29

cristina.malic@meteo.gov.md

international@meteo.gov.md

Direcţia Finanţe şi Contabilitate

Elena Romanenco

Contabil-şef adjunct

(022) 77-36-29

elena.romanenco@meteo.gov.md

 

Victor Şcvirov

Specialist principal Sectia planificare si Marketing

 

 (022) 77-36-03

 

contabilitate@meteo.gov.md

Valentina Cornei

Specialist Depozit

(022) 76-69-33

contabilitate@meteo.gov.md

Secţia Administrativ-Organizatorică

Iuliana Palici

Specialist coordonator Cancelarie

 

(022) 77-35-41

 

cancelaria@meteo.gov.md

Tatiana Evseenco

Specialist principal
Resurse Umane

 

(022) 77-36-41

 

resurse.umane@meteo.gov.md

 

Telefon robot (prognoza pentru următoarele 24 de ore )

 

 

(022) 77-36-25

 

 

Vizualizaţi Serviciul Hidrometeorologic de Stat pe o hartă mai mare

 

  Rambler's Top100 liveinternet.ru: ïîêàçàíî ÷èñëî ïðîñìîòðîâ çà 24 ÷àñà, ïîñåòèòåëåé çà 24 ÷àñà è çà ñåãîäíÿ

Vremea în Chişinău
www.meteo.md
Download informer cod

Webmaster Principal Default homepage Favorite